Szlak architektury drewnianej

Wycieczka dookoła Jeziora Solińskiego

 

Ciekawą propozycją na jedniodniową wycieczkę z całą rodziną, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej uczestników, jest zwiedzanie obiektów architektury drewnianej. Wiele ciekawych obiektów znajduje sie w bezpośredniej bliskości Zalewu Solińskiego. Nie musimy więc pokonywać setek kilometrów by zobaczyć perełki drewnianej architektury sakralnej. Ustrzyki Dolne, Hosowczyk, Żłobek, Równia, Łopienka, to tylko nie które propozycje.

 

Zacznijmy więc naszą wycieczkę. Zakładając że nasz baza wypadowa znajduje sie w miejscowości Wołkowyja, wyruszamy w kierunku miejscowości Bukowiec jadąc tak zwaną Małą Pętlą Bieszczadzką. Pierwszym przestankiem naszej wycieczki będzie miejscowość Żłobek.

Wyświetl większą mapę

 

Następnie odwiedzamy Hoszów, Hoszowczyk, Równia, Ustianowa

 
Dojeżdzamy do Ustrzyk Dolnych - Polski Kuwejt z przełomu XVIII i XIX wieku. To miejsce jest szczególnie zwiazane z rozwojem przemysłu naftowego.

Po objedzie idziemy na lody, krótki odpoczynek przy fonntannie w Rynku i wyruszamy dalej.

Kierujemy się w stronę Leska. Musimy po drodze znaleźć jeszcze cerwkiew w Ustianowej. Skecamy z trasy w lewo, przejazd kolejowy, małe osiedle po PGRowskie i nasza cerkiew.

 

Jeśli mamy jeszcze siłę na spacer, jedziemy na kawę do miejscowości Solina. Spacer oczywiście po zaporze.

 

Z Soliny kierujemy się już do naszej bazy wypadowej, poczynić przygotowania do wieczornego ogniska, przy krórym zaplanujemy kolejną wycieczkę

 

Zobacz:

Wycieczka Sine Wiry i Łopienka (już wkrótce)

Wycieczka: Majdan - Liszna - Cisna (już wkrótce)